Slutklämmen

Nu är det sista gjort. Nästa läsår är planerat. I år hade vi planeringsdag i Hangö. Efter all planering hann vi också med annat under vår miniresa västerut.

Den viktiga kollen att alla stränder ligger på sina platser. Allt stämde. Shopping vid den ”exotiska” shoppinggatan.

Träff i en vacker lägenhet med vy över öppet hav. Vackraste utsikten på länge faktiskt.

Middag på Makasiini.

Mycket god sådan. Sedan sov en gott i en före detta butka på Hotel B8. Stället har ju faktiskt varit polisstation tidigare.

Idag blev det mera Ekenäs än Hangö faktiskt. Lunch, shopping och glasspaus innan hemfärd. Bra start på sommarlovet. Ja, för det är det vi har två månader framöver. Lilla gumman och jag.

2 reaktioner till “Slutklämmen

  1. Fina bilder, som alltid! Det var så sjukt kiva men jag var såå slut av all ny info och efter en dålig natt (fick inte sömn). Har idag tupplurat 2ggr (som en baby!) och nu får vi se om man somnar normalt alls. Härlig sommar åt er gummor!

    Gilla

    1. Tack! Jess det var roligt. I know, det tar tid att komma in i allt nytt. Men i augusti kommer du nu att hänga med bra när du hört allt en gång :) Glad sommar till er familj också!

      Gilla

Lämna en kommentar