Hur skojiga kakdekorationer finns det inte? Där stod vi och gapskrattade åt olika dekorationer. Hur rolig får man bli då det gäller ens egna dekorationer? Vill nog ha någon skojig grej. Det ska absolut passa oss som par. Kanske blir den inte helt traditionell heller?

Lite Viivi och Wagner skulle sitta bra. Men varför så sura? (Bilden tagen på bröllismässan.)
Jag tycker att man ska få ta ut svängarna. När jag gifte mig i somras hade vi defenitivt tänkt spexa till det (exempelvis med shopoholicen som syns där på din bild!), men ångrade oss i slutändan och det slutande med en mer romantisk/halv kinky dekoration där bruden är i mannens famn och kysser honom och strumpebandet syns. Men kör hårt! :)
GillaGilla
Den där shopparen är riktigt kul. :) Jag tycker definitivt att den ska vara rolig OCH likna oss.
GillaGilla
Vi hade en dekoration där bruden kniper brudgummen i rumpan. Passade bra för oss =) Jag tycker de får vara roliga!
GillaGilla
Haha, kul! :) Roligt är bäst!
GillaGilla
Vi har inte alls börjat fundera på tårtdekorationer än, men det finns definitivt en massa roliga att välja mellan! :) Blir intressant att se vad vi sist och slutligen väljer. Tror min blivande man har ganska mycket åsikter om tårtdekorationen… ;)
GillaGilla
Jag funderar LITE i förväg på allting. Inget har jag ändå klart för mig. Men jag tycker det är kul att bli inspirerad :)
GillaGilla