Köpte en rolig grå tröja i dag då jag strosade omkring i äpplet. Det var inte alls meningen att köpa något. Men jag hade lite tid att döda och måste ju definitivt prova lite olika plagg. Så nu är tröjan min.

Okej den är grå, vilket förstås är lite tråkigt men den passar såväl en rolig dag på stan, på jobbet eller en mysig hemmakväll om man vill vara som Laura Kiviranta (ni vet hon i salkkarit som alltid hade koftor och virade dem om sig sådär).
Men jag ser ju inte på salkkarit så här offentligt, bara i smyg, så inte vet jag vem Laura är ;) snygg tröja! Skicka lite din jobb, bostad osv tur till mej, jag har haft helt motsats vecka till din..
GillaGilla
Ojneej! Här kommer lite tur till dig!! Laura Kiviranta var tanten som blev galen, Oonas mamma. Aj du vet inte? Nåmen hon med tröjan i alla fall. Annars var hon nog rätt oviktig :D
GillaGilla
Jag vet vem de är med erkänner inte att jag ser på det jag vet bara vad som händer där… ;)
GillaGilla
Okej, det var väl lite det jag gissade :D
GillaGilla