Formentor och resans sista kväll

Vi började dagen med en utfärd upp till Formentor fyren längs superslingriga vägar. Kanske inte min favoritutfärd under resan men jag är glad att vi gjorde den och upplevde de här bergsvägarna.

formentor1

for0

formentor2

for3

for4

for5

Vi stannade till vid Port de Pollença på hemvägen. Vi skulle egentligen bara stanna en stund men det blev lunch och strandhäng där. Den här stranden är så lugn så och det är härligt med strandpromenaden och alla butiker och restauranger fast vid stranden.

for6

for7

for8

for9

Barnen fick sin sista timme vid poolen och de gick all in.

for10

Till kvällen gick vi till Danny’s tapas för andra gången under resan. Så gott! Efter det gick vi vidare till Playero (egentligen skulle vi till hotellet för att packa men You only live once och allt det där).

for11

for12

for13

Playero med det här gänget var en perfekt avrundning för den här resan.

Och idag har vi kommit hem. Vi fick min familj på besök. Till och med min mommo var här genast idag. Jag har överfört mina 2200 bilder till datorn och ska börja sålla lite. Någon annan dag såklart. Nu behöver vi lite sömn här.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s