Var och en med sitt

0

Så idag har vi varit effektiva. Medan barnen vilade bytte mannen däck och jag fortsatte prissätta små och lite större saker. Det ska bli så roligt med loppis här på vår gård inkommande söndag. Det blir grannen, systern och jag som säljer. Jag hörde till och med rykten om ätbart till salu. Perfekt för långväga kunder, eller hur?

2

Vi har börjat förbereda inför Kalklitiren. Väntar med iver på dagen vi ska ta tag i målandet. Dagen är ännu oklar.

1

Och till slut pysslade jag lite på gården medan Leo tryckte ner så många stenar som möjligt i parasollfoten. Var och en med sitt.

2 reaktioner till “Var och en med sitt

  1. Danni, var har du köpt den där”halm/strå/vass” väskan?? Skall du sälja den på gårds loppiset?? Ifall du skall så vill jag köpa den!!! Love it!!

    Gilla

    1. Den är tyvärr inte till salu. Minns inte var jag handlade den men det är Tine K. Har den i två olika storlekar. Hoppas du hittar! :)

      Gilla

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s