Wohooo! Leos födis idag.
Dagen började självklart med uppsjungning av födisbarnet. Han var mest ivrig över sitt bilkort (helt som vi gissade, ettåringar är inte så kräsna gällande gåvor) trots att han fick en fin basketkorg i gåva. Den skickade Dinox åt Leo i födisgåva. Så härligt!
Sedan åkte vi till Ingå. Leo fick leka med Walter och det var en bra show utanför fönstret när grävmaskinen var på plats.
Och Minea. Som är så hjälpsam med gåv0r som ska öppnas. Perfekt för Leo som fastnar vid korten.
Det har blivit höst på vår gård! Efter vilan förevigade jag snabba ryck ettåringen bland höstlöven.
En upptäckare av rang är han. Här hade han fastnat under en fåtölj. Försökte sig också på ett steg ut i det blå. Snart har vi en promenerare till i familjen.
Kalas blir det på söndag men visst kan man äta lite wienerbröd och plommon på rätta dagen. Mommo och Lotti kom på besök.
Leo fick rosor av mommo.
Mommo med kidsen. Sedan var det bara att tacka för en härlig dag, lägga lilleman och storasyster och ta ett par timmar tillsammans med sin man.